Przy wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza warto zwrócić uwagę na jego typ, rodzaj filtrów i sposób ich wymiany. Najnowsze modele pokojowych oczyszczaczy powietrza posiadają aż trzy rodzaje filtrów wymienne – osuszacze, które należy wymieniać co kilka miesięcy, dedykowane filtry papierowe oraz filtry mineralne, które powinny być wymieniane raz do roku. Odpowiednia praca każdego z tych elementów pozwala na zachowanie optymalnych warunków sprzyjających oczyszczaniu powietrza.
Filtry papierowe w pokojowym oczyszczaczu powietrza
Osuszacze w pokojowych oczyszczaczach powietrza to nowoczesne urządzenia, które na bieżąco osuszają powietrze w pomieszczeniach. To one sprawiają, że żaden nieczystości nie zostanie zarost poza filtrami. W ten sposób zapobiegane jest zatrzymywanie się pyłów w drogach spustowych, co z kolei zapewnia dłuższą żywotność całego urządzenia. Są to wysokiej jakości elektronarzędzia o niezwykłej skuteczności. Mają one zastosowanie w pokojowych oczyszczaczach powietrza i w innych urządzeniach domowych.
Filtr mineralny w pokojowym oczyszczaczu powietrza
Filtry papierowe to układy filtracyjne wykonane z papieru przepuszczającego zarówno zanieczyszczenia z powietrza jak i składniki drogocenne występujące w ściekach. Są one stosowane w dwóch rodzajach pokojowych oczyszczaczy powietrza – dedykowanych filtrach papierowych i ogólnych osuszaczach. Są one wyposażone w odpowiednie filtry papierowe do regeneracji, które należy wymieniać co najmniej raz w roku.
Zasada działania i sposób działania oczyszczaczy powietrza
Filtr mineralny jest to kamienne oczyszczalnie oczyszczające tlen, które są zaprojektowane do osuszania powietrza w domu. Są one wykonane z wapna, piasku i szkła. W filtrach tego rodzaju występują ścieki, które po spłukaniu ulegają recyklingowi. Są to przykłady nowoczesnych filtrów, które znajdziemy w pokojowych oczyszczaczach powietrza.
Przykłady używanych filtrów w pokojowych urządzeniach nawilżających
Pokojowe oczyszczacze powietrza są urządzeniami nawilżającymi, które pozwalają na oczyszczenie powietrza i nawilżenie pomieszczenia. W skład pokojowych oczyszczaczy powietrza wchodzą wspomniane wyżej osuszacze, osuszacze, filtry papierowe oraz filtry mineralne. Urządzenia te działają z zastosowaniem zasady sprężania powietrza. Zawory sprężające powietrze sprawiają, że wtedy ono przemieści się do wentylatora, który następnie nawilża pomieszczenie.
Wymiana filtrów w pokojowym oczyszczaczu powietrza
Od nowoczesnych filtrów oczekuje się wiele – wpływają one również na wygląd urządzenia. W pokojowych oczyszczaczach powietrza znajdziemy filtry ceramiczne, jednowarstwowe i dwuwarstwowe. Są to nowoczesne przykłady filtrów, które pozwalają na oczyszczenie powietrza.
Pokojowe oczyszczacze powietrza wymagają regularnych wymian filtrów, które zapobiegają zatruciu powietrza, zatkaniu się wentylatorów i osuszaczy. Istotne jest, aby zapobiec zatrzymywaniu się na filtrach wszelkich zanieczyszczeń, które mogą zaszkodzić organizmowi. Filtracja powietrza w pokojowych oczyszczaczach powietrza następuje poprzez dwie drogi – mechaniczną i chemiczną.
- Admin