Automatyzacja sprzedaży i magazynu: przewaga konkurencyjna dzięki ERP WaproInwestycja w rozwój technologiczny firmy to duże przedsięwzięcie, które ma na celu podnieść wydajność i efektywność oraz zwiększyć zyski. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się systemy, których zadaniem jest automatyzacja magazynu i sprzedaży. Jakie przynoszą korzyści oraz dlaczego warto wybrać Wapro ERP?

Na czym polega automatyzacja?

Automatyzacja to dziedzina naukowa, obejmująca tworzenie systemów wykonujących określone zadania w sposób samoczynny. Automatyka może również kontrolować, regulować oraz sterować procesami, przyspieszając ich realizację oraz ograniczając w ten sposób udział człowieka. Rozwój automatyzacji we współczesnych czasach ma związek z rozkwitem nowoczesnych technologii, które otwierają przed przedsiębiorcami niezwykłe możliwości.

Myśląc o automatyzacji, często ma się przed oczami linie produkcyjne oraz różnego rodzaju urządzenia, które zastępują ludzi. Pojęcie jest jednak znacznie szersze. Automatyzacja sprzedaży i magazynu to również oprogramowanie, służące do zarządzania procesami zachodzącymi w firmie. Nowoczesne systemy informatyczne, takie jak Wapro ERP, stanowią więc w dzisiejszych czasach nieodzowne narzędzie wykorzystywane do przyspieszenia procesów zachodzących w firmie i minimalizacji błędów.

Jakie korzyści przynosi automatyzacja sprzedaży i magazynu?

Automatyzacja procesu sprzedaży i magazynowania poprzez zastosowanie dedykowanego do tego celu oprogramowania to ogromna szansa na rozwój. Co dokładnie dzięki temu zyskujesz?

 • obniżenie kosztów osobowych,
 • zwiększenie wydajności pracowników,
 • większą efektywność zarządzania,
 • szybszy obieg informacji.

Za pośrednictwem odpowiedniego systemu możesz m.in. prowadzić ewidencję towarowo-wartościową, a także zarządzać zasobami magazynowymi. Automatyzacja pracy osób obsługujących magazyn przyspieszy wykonywanie bieżących zadań. Podobnie wygląda kwestia procesów sprzedażowych: program może np. wystawiać dokumenty oraz przygotowywać raporty, zmniejszając ryzyko błędów i poprawiając wydajność.

System ERP i jego zastosowanie

Jednym ze sposobów na automatyzację sprzedaży jest wprowadzenie systemu ERP. Co to takiego? ERP, czyli Enterprise Resource Planning to typ oprogramowania służący do planowania i kontroli zasobów przedsiębiorstwa. W praktyce jest to więc system aplikacji podporządkowanych do jednej bazy danych. Dzięki temu możliwa jest integracja różnych obszarów działania firmy (np. magazynowania, sprzedaży i księgowości).

Jakie korzyści przynosi system ERP w sprzedaży i magazynowaniu?

 • porządkuje procesy przebiegające w przedsiębiorstwie,
 • umożliwia stałą kontrolę nad wykonywanymi zadaniami,
 • optymalizuje zapasy magazynowe,
 • skraca czas realizacji zamówień,
 • poprawia jakość obsługi klienta.

System ERP sprawdza się m.in. w firmach handlowych, usługowych i produkcyjnych, bez względu na ich wielkość (mogą się na niego zdecydować nawet jednoosobowe działalności gospodarcze).

Wapro Mag - nowoczesność i prostota obsługi

Jak automatyzacja procesów magazynowych i sprzedażowych może wyglądać w praktyce? Najlepszym tego przykładem jest Wapro Mag, czyli innowacyjny program do obsługi magazynu oraz sprzedaży. Co wyróżnia ten system? Wapro Mag zajmie się zarządzaniem procesami zamówień i sprzedaży oraz będzie obsługiwać magazyn. Poprzez moduł księgowy umożliwi także pełną kontrolę nad finansami. To najprostszy program magazynowy na rynku, którego funkcjonalności to m.in.:

 • prowadzenie ewidencji towarowo-wartościowej,
 • automatyzacja procesów związanych ze sprzedażą,
 • zarządzanie relacjami z klientami poprzez wbudowany program pocztowy,
 • obsługa zamówień online (gotowa integracja z Allegro, Baselinker i e-commerce),
 • współpraca i pośredniczenie w wymianie dokumentów z rejestrem państwowym KSeF,
 • dostępność w wersji HTML.

Wapro Mag sprawi, że szybko zareagujesz na zmieniające się potrzeby rynku i zyskasz przewagę konkurencyjną.

Usprawnij pracę i postaw na innowacje technologiczne

Wapro Mag jest dostępny w wersji tradycyjnej lub jako program magazynowy w chmurze. Dzięki możliwości łączenia się ze skanerem, pomoże śledzić i identyfikować produkty znajdujące się w magazynie. Zastanawiasz się, jakie jeszcze systemy dla biznesu mogą znaleźć zastosowanie w Twojej firmie? Sprawdź pełną ofertę i poznaj systemy magazynowe i programy od Wapro ERP. To rozwiązania „wszystko w jednym”, które łatwo dopasujesz do wielkości oraz potrzeb firmy. Wapro ERP jest częścią międzynarodowej firmy Asseco, wiodącego dostawcy oprogramowania na rynku polskim.