Polisa samochodowa OC – co musimy o niej wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu podzielić można na obowiązkowe oraz nieobowiązkowe. Obowiązkowa polisa OC wymagana jest prawnie – każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi taką wykupić. Dodatkowo możliwe jest objęcie ochroną samochodu czy motocykla ubezpieczeniami dodatkowymi, takimi jak Assistance czy AC.

Jak działa polisa OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w formie komunikacyjnej to rozwiązanie, które w założeniu ma chronić innych użytkowników drogi. Jeśli posiadacz polisy będzie sprawcą wypadku czy kolizji, to właśnie jego ubezpieczyciel pokryje podstawowe koszty wyrządzonych szkód. Jeśli sprawca nie posiada takiej polisy, musi on opłacić szkody z własnej kieszeni. Warto pamiętać, że polisa OC sprawdzana jest podczas każdej kontroli drogowej – brak tego dokumentu naraża na kary finansowe. Polica OC jest ważna przez rok. Na polskim rynku dostępne są również polisy miesięczne – są one oferowane posiadaczom pojazdów zabytkowych, jak również osobom, które kupiły samochód i potrzebują czasu na jego przerejestrowanie i wykonanie przeglądu technicznego. Ubezpieczenie OC/AC warto kupować w pakiecie!

Kup polisę bez wychodzenia z domu – skorzystaj z poręcznego kalkulatora OC/AC

By zaoszczędzić czas i pieniądze, warto wykorzystać kalkulator OC/AC. Jest to narzędzie całkowicie bezpłatne, dostępne z wysokości przeglądarki internetowej. Kalkulator na podstawie dwóch informacji (daty urodzenia posiadacza samochodu oraz numerów tablic rejestracyjnych), znajdzie najlepsze oferty ubezpieczeniowe na rynku. I to w kilkanaście sekund! Kalkulator pozwoli również na zakupienie wybranej polisy, jeśli któraś z opcji wyda się atrakcyjna. Zakupiona i opłacona polisa wysłana zostanie na podany email. Dzięki takiej opcji znacząco oszczędzamy czas i pieniądze.