SMOG i ochrona: Bądź poinformowany i praktykujJeśli mieszkasz w obszarze podatnym na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, ważne może być, abyś był poinformowany o tym, co możesz zrobić, aby chronić siebie i swoją rodzinę. Kiedy poziom zanieczyszczeń jest wysoki, najlepiej unikać aktywności na zewnątrz. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, staraj się ograniczyć czas przebywania na zewnątrz i unikać przebywania w pobliżu źródeł zanieczyszczeń. Ważne jest również, aby regularnie myć ręce, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków, które mogą znajdować się również w powietrzu. Ponadto staraj się prowadzić zdrowy tryb życia i unikaj dymu tytoniowego. Te małe zmiany mogą przejść długą drogę, aby chronić się przed zagrożeniami związanymi z zanieczyszczeniem powietrza.

Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na Twoje zdrowie?

Zanieczyszczenie powietrza ma wiele negatywnych skutków dla ludzkiego zdrowia. Obejmują one choroby serca i płuc, alergie, astmę, raka i inne schorzenia. Choroby serca i płuc - Zanieczyszczenie powietrza wpływa na układ oddechowy, powodując wzrost ataków astmy, infekcji płuc oraz wzrost liczby zgonów związanych z oddychaniem. Alergie - Osoby z alergiami mogą mieć zwiększone reakcje na pyłki i inne alergeny. Rak - Długotrwałe narażenie na wysokie poziomy niektórych zanieczyszczeń jest związane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na niektóre rodzaje raka, w tym raka płuc i raka pęcherza moczowego.

Sposoby na ochronę przed smogiem i zanieczyszczeniami

  • Jedz dietę bogatą w antyoksydanty - Wiele antyoksydantów chroni twój organizm przed stresem oksydacyjnym i może pomóc zmniejszyć skutki zanieczyszczenia. Badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą antyoksydanty, mają niższe wskaźniki astmy w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią.

  • Pozostań zdrowy - Bycie zdrowym pomoże zmniejszyć wpływ zanieczyszczeń na Twój organizm. Możesz to zrobić, ćwicząc regularnie, jedząc zdrową dietę, dostając wystarczająco dużo snu i zmniejszając stres.